Klub Seniora Platyna w swojej ofercie posiada różnorodną gamę zajęć. Zobacz i sam się przekonaj!

Trening pamięci i twórczości

Propozycja zajęć dla osób, które chcą rozwijać kreatywne myślenie, poznać mnemotechniki i ćwiczyć swoją pamięć. Spotkania obejmują ćwiczenia poprawiające zdolności i umiejętności zapamiętywania informacji, spostrzegawczość, zwiększające sprawności i precyzję myślenia, uczące kojarzenia faktów i informacji, poprawiające koncentrację uwagi. Wspólny trening prowadzony jest w przyjaznej atmosferze, przy wykorzystaniu np. gier planszowych.

Prowadzący: Marta Cieśla

 

Spotkania integracyjne

To propozycja zajęć zarówno dla tych seniorów, którym często towarzyszy poczucie osamotnienia, ale też dla tych osób, które cenią sobie życie towarzyskie, chętnie nawiązują kontakty, są otwarte na różnorodne pomysły i pracę zorientowaną na wspólny cel.

Prowadzący: Marta Cieśla lub grupy pasjonatów

 

Warsztaty rękodzielnicze

Warsztaty skierowane są do wszystkich lubiących zrobić coś samemu. Nie wymagają umiejętności plastycznych lub szczególnych umiejętności manualnych – zakres zajęć dostosowujemy do grupy. W ramach spotkań wykonujemy m.in.: ozdoby z filcu, papieru, kartki okolicznościowe metodą quillingu.

Prowadzący: Marta Cieśla

Joga śmiechu i gimnastyka oczu

 Prowadzący: Małgorzata Kucia

 

Warsztaty ruchowe z elementami tańca

To propozycja zajęć dla osób szukających różnych form ruchu i aktywności fizycznej. Zajęcia mają na celu wprawienie ciała w ruch, wspólną zabawę w grupie. Każdy odnajdzie tu ćwiczenia dla siebie oraz będzie mógł nauczyć się podstawowych kroków tanecznych. Zajęcia prowadzone są przez rówieśników.

Prowadzący: Janina i Marian Rosiek

 

Warsztaty dietetyczne

Spotkania będące okazją do poznania zasad zdrowego żywienia, dostosowanego do wieku i możliwości finansowych. Dają możliwość zdobycia wiedzy na temat prawidłowego odżywiania, specyfiki produktów, nowinek dietetycznych, inspiracji kulinarnych. Zajęcia prowadzone są przez dietetyka.

Prowadzący: Marcin Osowski